Avicon olarak simultane çeviri ekipmanı konusunda ülkemizin en geniş kiralama stoğuna sahip firması olduğumuzu düşünüyoruz. Bu genişlikteki ekipman stoğumuz, yoğun dönemlerde aynı gün içerisinde 8-9 ayrı etkinlikte simultane çeviri sistemi kurabilmemize ve dolayısıyla yıllar içerisinde bu konudaki tecrübemizi çok ileri bir düzeye taşınmasını sağladı.

Teknik ekipmanın yanısıra, tek elden çözüm sunma anlayışımız bizi profesyonel bir konferans tercümanlığı şirketi ile partnerlik yapmaya da yöneltti. Bu sayede teknik ekipman kiralaması ile beraber ihtiyacınız olan konularda uzmanlaşmış konferans çevirmenliği hizmetini de sağlayabilmekteyiz.

Tamamen dijital sinyaller ile çalışan Bosch Integrus Simultane Çeviri Sistemi, şu an için dünyanın en gelişmiş sistemi olarak kabul görmektedir. Bu sistemi ülkemizde kullanmaya başlayan ilk firmalar arasındayız ve bununla birlikte yaptığımız yatırımlar ile artık en geniş ekipman stoğunu sunan firmayız da diyebiliyoruz.

Bosch Integrus sistemi çok güvenilir, stabil çalışan bir sistem olmasının yanısıra gün ışığı altında kullanılabilir olması ile de diğer sistemlerden ayrılmaktadır. Kullandığı frekans bandı sayesinde gün ışığı altında yeterli ve uygun pozisyonlandırılmış radyatörler ile beraber berrak, net ve parazitten uzak bir çeviri yayını sağlanabilmektedir.

 

Kiralama stoğumuzda yer alan Sennheiser Analog Çeviri Sistemi , 2.3 GHz çalışma frekansı ile eski tip analog sistemlere nazaran çok daha kaliteli bir yayın sağlayabilmektedir. Otellerde sıklıkla kullanılan floresan aydınlatmalar veya fotoğrafçıların kullandığı flaş ışıklar bu sistemde herhangi bir parazite neden olmamakla beraber gün ışığında kullanıma uygun değildir.

Özellikle az katılımcılı ve tek dilde çeviri ihtiyacı olan organizasyonlarda dijital sisteme nazaran düşük bütçe ile sunulabildiğinden tercih edilmektedir.

Kulaklık şeklinde tek parçadan oluşan yapısı, alıcı ve kulaklığın ayrı olduğu ürünlere göre kullanım kolaylığı sağlamaktadır.